30. augusta 2013

"Žabí ľudia" v Lovelande

V okolí mesta Loveland v americkom štáte Ohio sa vraj už od 50. rokov zakrádajú podivné obojživelné tvory, ktoré si od miestnych a svedkov vyslúžili prezývku "žabí ľudia" alebo tiež "Lovelandské jašterice". Tieto podivné tvory už počas rokov stihli šokovať a vydesiť uznávaného obchodníka, farmára aj policajtov a historky o nich sú známe po celých Spojených štátoch.

Príbeh týchto bizarných tvorov sa začal v máji 1955 na osamelej ceste, ktorá sa tiahne pozdĺž rieky Miami River neďaleko Lovelandu. Nemenovaný obchodník vtedy šiel asi o pol štvrtej ráno autom touto cestou, keď si pri krajnici všimol tri dvojnohé tvory, ktoré sa podobali na plazy. Muž zašiel ku krajnici a asi tri minúty podivné stvorenia pozoroval. Všimol si, že sú vysoké okolo 1 metra, ich telá pokrýva zvláštna koža a na rukách a nohách majú medzi prstami blany. Ich najzvláštnejším rysom však boli hlavy, ktoré pripomínali hlavu žaby s širokými ústami. Na vrchu hlavy mali tvory hlboké vrásky.

Keď sa už muž chystal odísť, všimol si odrazu, že jeden tvor nad hlavou drží čosi ako "prútik". Anonymný informátor potom dodal, že z prútika vyšľahli iskry, na čo sa rýchlo dal na útek. Takto sa začal príbeh o podivných tvoroch a mohlo by sa zdať, že sa tam i skončil. Najzvláštnejšie stretnutia však ešte len mali prísť.

3. marca 1972 šiel okolo desiatej večer istý nemenovaný policajt po ceste Riverside Road, ktorá viedla do Lovelandu. Kvôli námraze a zlému stavu vozovky šiel pomaly, keď si odrazu pri krajnici všimol čosi, čo spočiatku považoval za psa. Tvor však znenazdajky skočil priamo pred auto a strážnik dupol na brzdy, aby sa vyhol zrážke. Keď auto zastavilo, reflektory osvietili podivnú bytosť. Zhrbená kreatúra podobná žabe stála na dvoch nohách a chvíľu uprene hľadela na strážnika. Potom sa rozbehla k plotu, preliezla ho a zmizla v rieke Ohio River. Policajt neskôr vypovedal, že tvor bol pokrytý zvláštnou "kožovitou tkaninou", a pripomínal kríženca žaby a jašterice. Iný strážnik ešte v ten istý večer prezeral miesto pozorovania, no nenašiel nič okrem škrabancov na plote.

Len o dva týždne neskôr tvora zazrel ďalší policajt menom Mark Matthews. Keď šiel do Lovelandu, zbadal na ceste zviera, o ktorom si najprv myslel, že ho zrazilo auto. Matthews vyšiel z auta s úmyslom odpratať zdochlinu zo zamrznutej cesty, keď tvor odrazu vyskočil do skrčenej pozície. Matthews bol jašterím vzhľadom tvora šokovaný a okamžite vytiahol svoju zbraň a vystrelil. Bytosť potom krívajúc odbehla k plotu a preliezla ho. Matthewsov popis sedel na tvora z predchádzajúceho stretnutia, akurát že tentokrát mal tvor aj chvost. Po rokoch Matthews tieto výpovede poprel a tvrdil, že zviera bolo obyčajným plazom, ktorý utiekol niekomu z chovateľov. To, prečo na tvora vystrelil, odôvodňoval tým, že chcel podporiť tvrdenia jeho kolegu, ktoré sa samozrejme stretli so skepticizmom a výsmechom.

Neskôr toho istého roku istý nemenovaný farmár ohlásil pozorovanie 4 týchto tvorov, zatiaľ čo kontroloval svoje polia, ktoré susedili s Ohio River. Farmár tvrdil, že oči "žabích ľudí" boli veľké a okrúhle, ich koža mala sivozelenú farbu a čo bolo ešte znepokojujúcejšie, ich ústa boli široké a plné ostrých zubov. Našťastie pre farmára, tvory sa rýchlo dali na útek a zmizli v neďalekej rieke.

Najpodivnejším aspektom týchto pozorovaní je jednoznačne iskriaci "prútik", ktorý vraj jedna z bytostí mala v ruke. To niektorých bádateľov viedlo k hypotéze, že tieto tvory vôbec nemusia pochádzať zo Zeme, ale z inej planéty. Aj keď neboli "žabí ľudia" pozorovaní už viac ako 40 rokov a sú známe iba tieto 4 pozorovania, Loveland a jeho okolie sa stále radí k jedným z najpopulárnejších kryptozoologických destinácií pre
 všetkých fanúšikov neznámych tvorov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára