7. februára 2013

Útok na Fort Itaipu

Štvrtého novembra 1957 si okolo druhej ráno dvaja strážnici na pevnosti Fort Itaipu pri meste Praia Grande v Brazílii všimli jasné svetlo, ktoré sa veľkou rýchlosťou približuje priamo k pevnosti. Najprv si mysleli, že ide len o hviezdu, no keď sa objekt priblížil, strážnici ho popísali ako tridsať metrov široké oválne UFO, ktoré svieti na oranžovo. Asi tristo metrov nad pevnosťou sa zrazu objekt vo vzduchu zastavil.Strážnici boli ohromení a aj keď pri sebe mali samopale, neodvažovali sa na UFO spustiť paľbu alebo spustiť alarm. Z objektu náhle začal vychádzať silný hukot a strážnikov zasiahla prudká vlna tepla, aj napriek tomu, že tieto úkazy neboli sprevádzané žiadnym svetlom aelbo plameňmi. Obaja boli omámení a ich šaty začali horieť. Jeden z nich omdlel a druhý sa rýchlo schoval pod blízke delo. Ich krik začuli ďalší vojaci, no zrazu v celej pevnosti vypadla elektrina. Všetky svetlá a elektronika prestali fungovať a tak sa spustili záložné zdroje, no aj tie zlyhali. O minútu však všetko znova naskočilo a intenzívne teplo zmizlo. Niektorí vojaci videli UFO ako odlieta do noci.

Popálených strážnikov vzali do pevnosti a ošetrili. Utrpeli popáleniny prvého a druhého stupňa na desiatich percentách tela. O pár dní ich previezli do nemocnice v Rio de Janeiro, kde boli vojenskou ochrankou držaní v izolácii.

Veliteľ pevnosti zaslal správu o incidente brazílskej armáde. Nakoľko mali USA viac skúseností s UFO, brazílske autority sa obrátili na americkú ambasádu. Svedkovia aj napriek zraneniam s vyšetrovateľmi o stretnutí diskutovali, no incident na pevnosti ostal bez akéhokoľvek vysvetlenia.


 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára